Cytat:
|
Nastolatka została potrącona w marcu na przejściu dla pieszych przez 41-letnią sędzię wydziału cywilnego Sądu Rejonowego w Rybniku kierującą nissanem micrą na ul. Raciborski. Dziewczyna z obrażeniami głowy i potłuczonym ciałem została przewieziona do szpitala. Prokuratura Rejonowa w Raciborzu umorzyła niedawno postępowanie w tej sprawie. Zdaniem biegłego z zakresu ruchu drogowego dziewczyna sama wtargnęła na jezdnię.
|
Cytat:
|
Natomiast 74-letni Józef D. z Elbląga zmarł po potrąceniu go przez sędziego Romana K. Wg Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy umarzającej postępowanie to pieszy stworzył niebezpieczną sytuację. Uznała tak, chociaż auto sędziego jechało z prędkością przekraczającą dopuszczalną w terenie zabudowanym. Po ponad sześciu miesiącach trwania postępowania prokuratorzy doszli do wniosku, że sędzia Roman K. nie jest winnym spowodowania wypadku, a jedynie wykroczenia. Za to sędzia nie może zostać ukarany mandatem i postępowanie umorzono.
|
To są właśnie przykłady tego obecnego kolesiostwa, które trzeba wyburzyć i postawić nowy wymiar sprawiedliwości.