X-Ray napisał(a):

W umowie mają podpisane, że pieniądze będą na czas, zaległości są trzy miesięczne więc mają prawo rozwiązać.
PS: Co najwyżej mogli podpisać jakieś ugody, że zgadzają się na opóźnienia do tego i tego czasu.
|
Uwaga, uwaga ... znalezienie tego co podaję poniżej zajęło mi około 2 minut!
http://www.ekstraklasa.org/data/stor...kontraktow.pdf
Cytat:
ART. 8. â STABILNOŚĆ KONTRAKTOWA
3. Zawodnikowi przysługuje prawo do jednostronnego rozwiązania Kontraktu z winy Klubu poprzez oświadczenie złożone Klubowi w formie pisemnej pod rygorem nieważności, wyłącznie w następujących przypadkach:
a. Klub opóźnia się z zapłatą na rzecz Zawodnika wynagrodzenia indywidualnego należnego mu z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki nożnej za okres co najmniej dwóch miesięcy, pod warunkiem, iż po upływie tego okresu Zawodnik wyznaczy pisemnie Klubowi dodatkowy termin zapłaty, nie krótszy niż 14 dni, z zastrzeżeniem, iż brak zapłaty zaległości w pełnej wysokości spowoduje możliwość skorzystania z prawa do jednostronnego rozwiązania Kontraktu z winy Klubu;
|
Nie ma więc czegoś takiego, jak prawo do bezwarunkowego rozwiązania kontraktu w przypadku zaległości w wypłatach.
Jest prawo do wezwania klubu do wyrównania zaległości w określonym terminie. Dopiero po tym terminie, jeśli klub się z tego nie wywiąże, zawodnik ma prawo wnioskować o rozwiązanie kontraktu.
Z tego co się mówi, w zeszłym roku taka sytuacja miała miejsce w przypadku Sadloka, ale klub na czas wyrównał mu zaległości i nie mógł rozwiązać kontraktu.