Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79087
Stary 04.07.2017, 21:41
Z oceną Mączyńskiego jako gracza był ten problem, że on właściwie zawsze wymykał się schematom, zwłaszcza tym z klasycznymi "numerkami" pozycji. Jego gra opierała się głównie na boiskowej inteligencji, umiejętności takiego ustawiania się, żeby przeciwnik nie mógł dobrze zagrać, a nie na widowiskowym... czymkolwiek. W każdym razie nie na błyskotliwych odbiorach, bieganiu za przeciwnikiem, ostrej grze defensywnej itp. Na przecinaka za słaby fizycznie. Od czasu do czasu potrafi podać genialną piłkę, ale nigdy na tyle, żeby przejąć funkcję rozgrywającego. Ni pies ni wydra. Ale niezwykle pożyteczny, jeśli tylko ktoś go potrafi wkomponować w zespół.

W szachach Nawałki to ma sens. W Wiśle już tak różowo nie było, czy to ze względu na poziom taktyczny w naszej ekstraklasie, czy przez to, że mu się nie zawsze chciało. A może przez to, że przy takim stylu gry zawsze muszą być obok niego ci, którzy zrobią główną część roboty - odbiorą piłkę. Przy Llonchu już np. było lepiej. Zobaczymy jak będzie w Legii.
Odpowiedz cytując