w0lno. napisał(a):

|
Widzę, że nie niektórzy dalej nie uczą się na błędach i mają bardzo słabą pamięć. Wystarczy wspomnieć holenderską Wisłę czy brazylijską Pogoń. Daleko mi do wygłaszania "ściągnij rodaków, postaw na młodych Polaków", ale kadra musi być jakoś zbilansowana pod względem narodowościowym. Życzyłbym sobie, aby w składzie było kilku zawodników, którzy od małego słyszeli o Żurawskim, Frankowskim itp.
|
Twoje życzenia jedno, rzeczywistość co innego. Mamy sporo rodaków w składzie, nawet licząc potencjalne ubytki. Brożek, Boguski, Małecki, Bartosz, Pietrzak, Głowacki, Cywka. Większość z nich to pierwszy skład albo wchodzi z ławki. Do tego Lackoś, Słomka, Drzazga, Chorążka, Żemło - może ktoś się z nich przebije.
Przychodzą do nas Polacy, ale nie z ekstraklasy. Tacy są albo za drodzy, albo za słabi.
Skład i tak mamy nieporównanie bardziej zbalansowany niż taka Jagiellonia, a oni jakoś nie narzekają.
W skrócie - mamy zawodników na jakich nas stać, czy wam się to podoba czy nie. Ściąganie miernot bo polacy do nikąd nie prowadzi, młodych sprowadzamy ale oni odpalą za dwa, trzy lata, o ile w ogóle.