|
Jestem ciekawy jak klub vide Junco chcą przy jednoczesnym odpływie najlepszych zawodników po sezonie zbudować drużynę mogącą walczyć o cele jak MP czy PP w oparciu o zawodników za darmo. Prawda jest taka że my potrzebujemy wymienić sporą część kadry by podnieść poziom sportowy i z całym szacunkiem dla umiejętności negocjacyjnych naszego hiszpańskiego dyrektora sportowego ale z pustego i Salomon nie naleje. Mnie zastanawia w kontekście ostatniego wywiadu z M. Junco jak to się dzieje, że chwali m.in. Głowackiego, ogólnie formację defensywną bo jeżeli spojrzeć na statystyki ostatnich lata tendencja w ilości traconych bramek przy jednoczesnym spadku liczby zdobywanych goli w zatrważającym tempie postępuje.
Ilu zawodników ofensywnych sprowadzanych w XXI wieku zrobiło u nas kariery, nie potrzebowalibyśmy do liczenia palców nawet jednej dłoni.
Przygotowania do sezonu już zapasem a u nas poza hasłami z bilbordów na mieście -"Wrócimy mocniejsi" nic w tym kierunku na razie się nie dzieje.
|