Karherop napisał(a):

Proponuje popytać kibiców w Białymstoku, czy ubolewają nad tym, że zdobyli vice-mistrzostwo Polski z 9 obcokrajowcami w składzie.
Znajdźcie jednego który wolałby zamiast tego grać samymi młodymi Polakami w ogonach ekstraklasy/1 lidze
|
Nie przesadzaj - nikt nie chce grać samymi młodymi Polakami. Tak samo jak nie chce mieć Pogoni jak za czasów Ptaka z samymi Brazylijczykami w składzie.
Najlepsza jest droga środka.
A na młodych Polakach statystycznie najwięcej się zarabia - stąd taka Amica ich produkuje. Zarobią pewnie sporo na Kownackim i Bednarku w tym roku.
(Gdybyśmy byli w Rumunii napisałbym - na młodych Rumunach - tego chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego)
My też powinniśmy sprowadzać dobrych zawodników zagranica/Polska ale cały czas albo szukać w niższych ligach jak np. legia znalazła Niezgodę albo samemu wychowywać jak Amica takich Kownackich czy Bednarków. Jest to niezbędne źródło finansowania klubu takiego jak Wisła. Z tego można zaoferować pensję takim Stilicom czy kiedyś Ofoe itd
btw
Jagiellonia też ogrywa regularnie takiego Świderskiego, Mystkowskiego. O Góralskim nie wspominając.