|
Też jestem zdania, że ta liga jest nieuczciwa. Najlepszy dowód: całą Polska widziała, że Siemaszko strzelił bramkę ręką, on sam się tego nie wypierał. Nikomu z PZPN, nikomu z Ekstraklasy, nikomu z Canal Plus nawet do głowy nie przyszło, żeby uruchomić art 17 regulaminu rozgrywek (do pobrania z ekstraklasa.org). Artykuł ten brzmi:
" Wszelka działalność na boisku lub poza boiskiem, sprzeczna z etyką sportową i rzucająca cień na dobre imię sportu piłkarskiego stwierdzona w czasie Rozgrywek Ekstraklasy, udowodnione przypadki braku sportowej postawy i woli walki o uzyskanie jak najlepszego wyniku – może spowodować, w oparciu o sprawozdanie obserwatora lub delegata meczowego podjęcie przez Komisję Ligi Ekstraklasy S.A. decyzji o pozbawieniu Klubu zdobytych punktów i bramek w konkretnym meczu mistrzowskim lub o powtórzeniu meczu mistrzowskiego lub jego rozegraniu na neutralnym boisku. "
Czy specjalne wbicie piłki do bramki ręką jest sprzeczne z etyką sportową czy nie jest? Czy rzuca cień na dobre imię "sportu piłkarskiego" czy nie? Odpowiedzi są jasne, nie jest natomiast jasne, dlaczego PZPN nie ukarał Arki i samego oszusta. Uważam, że Arka miała obowiązek ukarać oszusta za złamanie zasad fair play. Skoro klub tego nie zrobił, stał się współwinny.
Co do mistrzostwa 2017: tak jestem przekonany, że tytuł zdobędzie Legia. Sama albo tak jak w zeszłym roku, czyli dzięki błędom sędziów.
|