Karherop napisał(a):

|
Rzucasz stereotypami na cala 2 lige francuska, ale akurat Ajaccio z którego przyszedl Hugo to nie jest anonimowa druzyna i jeszcze kilka lat temu grali z powodzeniem w 1 lidze.
|
10. budzet [ ex aequo z 2 innymi klubami] w Ligue 2 , 9 mln euro. "Nie bycie anonimowym" nie ma żadnego wpływu na finanse klubu.
Ogólnie klub jest biedny jak mysz kościelna. Jakiekolwiek transfery robi - finansuje je ze środków Kibiców. Nawet zmieniali swój status prawny, aby móc otrzymywać środki od fanów. Ponadto Klub informuje, że pieniędzy nie ma i nie będzie - jeżeli ktoś im ich nie da. Ciągle szukają inwestora, który choć trochę pomoże powstać z kolan.
Zejście z kontraktu Videmonta było dla nich niejako koniecznością - bo i tak by musieli wypłacać mu pensję, a nie grał. Dalej sądzisz, że to u nas zarabia krocie, bo tam na pewno mają hajsy?
EDIT: link :
http://www.football365.fr/ac-ajaccio...b-2128503.html