Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 14.05.2017, 21:51
Barti napisał(a):Wyświetl post
nie wiem czy pomysłem na grę, był brak pomysłu na grę. Nie wiem czy takie założenia były Kiko.
Osobiście sądzę, że obydwaj trenerzy mieli ten sam pomysł na grę, tzn. stoimy w swoich zasiekach i czekamy na przeciwnika.

Tyle że w przypadku Lechii po pierwsze jej piłkarze wytrzymać w takiej taktyce konsekwentnie nie potrafią i czasem wyrywali do przodu, a po drugie, prawdopodobnie taktyka była uzupełniona o zalecenie strzałów z dystansu przy każdej okazji (niby same w sobie były niegroźne i tak trochę właśnie "na podreperowanie statystyk", ale najgroźniejsza sytuacja Lechii z pierwszej połowy była właśnie konsekwencją takiego strzału).

No a nasi, konsekwentnie stali w blokach, bo tak kazał Kiko i z wszystkimi rywalami z top-4 tak za jego kadencji do tego meczu graliśmy. I wyniki były, hmmm... akceptowalne, acz nie jakieś wybitne. Więc ja zakładam, że takie były założenia, choć oczywiście mogę się mylić.

Z Jagiellonią był większy luz w taktyce, ale powietrze już uszło.
Odpowiedz cytując