Kamil_mchw napisał(a):

kolejne pytanie o PIT
pół roku na własnej działalności i drugie pół na etacie
jak robię jedno wspólne rozliczenie to mi wychodzi dopłata 312zł. (jakaś zaległość z dochodowego)
jak robię tylko PIT-37 z umowy o pracę to wychodzi mi 992zł. zwrotu.
co robię nie tak że na wspólnym PIT-cie nie mam zwrotu 670zł. (różnica ze zwrotu i niedopłaty)
proszę o pomoc
|
Panie. rozliczasz się za ROK 2016. a nie za "etat" i "działalność" osobno. Zwrot jeśli Ci powstaje, to pewnie dlatego, że nie osiągnałeś pułapu dochodu lub jesteś studentem lub inen rzeczy, których nie opisałeś - jest po prsotu za mało danych by Ci odpowiedzieć.
Co robisz nie tak, że nie masz zwrotu? To, że ZA ROK masz większy dochód niż za pół roku na etacie. Rozliczas to WSPÓLNIE, wiec zwrotu nie będzie.