Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1705
Stary 08.04.2017, 14:23
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
O poziomie ligi w rankingach nie świadczy 16 średniaków ale bardziej 3 silne zespoły 5 średniaków i reszta słabiaków. Tak jest w Portugalii. Po co mnóstwo średniaków? Co ta Belgia w tych pucharach gra? Zawsze będą biedni, średniacy i kilku bogaczy.

(...)

Dla mnie 18 zespołów. Wystarczy że część z tych zespołów będzie mocna finansowo (nie tylko cwelka) a reszta nawet słaba byle była wypłacalna i w pucharach więcej zdziałamy niż Szkoci.
Bardziej chodzi mi o faktyczny poziom piłkarski i kibicowski meczów, niż poziom w rankingach. Na meczu z taką Chojniczanką, stadion będzie świecił pustkami. Czyli wizerunkowa i ekonomiczna kicha. Kolejna rzecz, czy 18 klubów będzie na tyle mocnych finansowo, żeby utrzymać się na poziomie ekstraklasy. Śmiem wątpić. Większe prawdopodobieństwo upadku w trakcie/po sezonie któregoś. Boniek kombinuje, żeby ekstraklasa trafiła pod strzechy. Według mnie, nie tędy droga.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując