Ogryzek napisał(a):

O poziomie ligi w rankingach nie świadczy 16 średniaków ale bardziej 3 silne zespoły 5 średniaków i reszta słabiaków. Tak jest w Portugalii. Po co mnóstwo średniaków? Co ta Belgia w tych pucharach gra? Zawsze będą biedni, średniacy i kilku bogaczy.
(...)
Dla mnie 18 zespołów. Wystarczy że część z tych zespołów będzie mocna finansowo (nie tylko cwelka) a reszta nawet słaba byle była wypłacalna i w pucharach więcej zdziałamy niż Szkoci.
|
Bardziej chodzi mi o faktyczny poziom piłkarski i kibicowski meczów, niż poziom w rankingach. Na meczu z taką Chojniczanką, stadion będzie świecił pustkami. Czyli wizerunkowa i ekonomiczna kicha. Kolejna rzecz, czy 18 klubów będzie na tyle mocnych finansowo, żeby utrzymać się na poziomie ekstraklasy. Śmiem wątpić. Większe prawdopodobieństwo upadku w trakcie/po sezonie któregoś. Boniek kombinuje, żeby ekstraklasa trafiła pod strzechy. Według mnie, nie tędy droga.