regan napisał(a):

To po co ta piatka jest? W takim razie traci ona sens bytu.
Poza tym tu nie chodzi o nietykalnosc. Napastnik Plocka poprostu go odepchnal pomagajac sobie reka gdy ten szykowal sie do interwencji. Faul bez dwoch zdan
|
Czytales kiedykolwiek przepisy? Bramkarz nie jest neitykalny, nawet w "piatce".
Po co w takim razie jest ta piatka? Okresla skad bramkarz moze wznawiac gre, gdy gra opuscili linie koncowa, czy chocby okresla minimalna odleglosc wznowienia gry z rzutu wolnego posredniego.
Ta nietykalnosc bramkarza jest mitem, wiele lat powatarzanym przez komentatorow i tak to zostalo w glowach wielu.