|
Polska to nie Hiszpania - tu nie ma dwóch od lat dominujących klubów.
Przed wojną były "derby" Ruch Wisła. Potem była epoka Górnik legła. Potem epoka Widzew legla. Potem była epoka Wisła legia. Teraz za klasyk ligi robi legła amica.
Z legią to mecz prestiżowy - ale ani My a ni krawaciarze nie mamy nawet najwięcej MP. Ten mecz nie ma żadnych podstaw aby być porównywany do meczu Real Barcelona.
btw
od czasu ery Filipiaka mecz z parchactwem jest dla nas znowu najważniejszy
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|