Jaroo1 napisał(a):

|
I jak tu głosowac na kogokolwiek skoro za miesiąc, po wyborach lub za rok tej partii, na którą głosujesz lub człowieka, który im przewodził już nie będzie?
|
W obecnej ordynacji jakieś 99% osób głosuje na partię czyli na "jedynki". Nie patrzą w ogóle na kogo głosują, przykładem niech będzie Niesiołowski czy Macierewicz, każdy narzeka a i tak na nich głosują. Dlatego dużo jest głosów, że poseł który odchodzi z jakiejś partii lub przechodzi do innej powinien złożyć mandat poselski, w JOWach sytuacja wygląda zupełnie inaczej.
Problem z klubem Kukiza jest też taki, że to co było jego siłą czyli ludzie z różnych środowisk (wolnościowcy, narodowcy, republikanie, konserwatyści) jest również jego wadą.
Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Może wspólna lista z Korwinem, jeszcze sporo czasu i wiele może się wydarzyć.