PvD napisał(a):

|
Problem w tym, ze nie możemy się porozumie jest taki, ze Ty zakładasz, ze częsc osób twierdzi, że obecnie w Wiśle jest super, ze wszystko działa jak w dobrym zachodnim klubie i nie ma czego poprawiać. Ja uważam (i niektórzy tez) ze jest lepiej niż wtedy w wielu sprawach i tyle, a może aż tyle
|
Nie że jest jak w zachodnim klubie, ale że teraz jest super, a za TF bylo wsszystko dramatycznie
Cytat:
|
Może i Cupiał spłacił ale to chyba coś normalnego powinno być, a nie urastać do wydarzenia 20 lecia. W spadku parę trupów w szafie mimo wszystko też zostawił. Pisząc Cupiał nie mam na myśli tylko jego osoby ale wiele osób zarządzających klubem.
|
Zgadzam się ze przynajmniej coś takiego jak biezaca plynnosc (co nie musi jednoczesnie oznaczac ze spolka jest rentowna) to powinno być coś normalnego. I ponownie - nie robie z tego cos niesamowitego, tylko przypominam (nie trzeba bylo miec info z wew ze Cupial sporo posplacal wystarczylo czy tac artykuly prasowe i oswiadczenie TF), że jednak SA pod ramionami TS, startowala z duzo lepszej sytuacji niz byla spolka w 3 poprzednich latach, bo w koncu na sam koniec banki puscily i mogl porobic przelewy.
Cytat:
|
Panii księgowa mówiąca, że nie ma pieniędzy choć jakieś pieniądze są ale przeznaczone dla kogoś innego, a nie dla zwykłego człowieka w klubie. Skoro masz wiedzę, to będziesz wiedział o sprawie pod tytułem "zaświadczenie o niekaralności" chyba gdzieś pod koniec 2012 roku. Nie jest to wielka sprawa dotycząca wielkich pieniędzy ale zwykła ludzka. Wydaje się śmieszna, a takowa nie była.
|
Tu się zgadzam. W klubie nie bylo wielkiego szacunku i doceniania pracownikow, a to w jaki sposob dysponowano paensjami bylo jednym z przykladow. Ale zarowno dla obecnych pracownikow czy bylych pracownikow to pstryczek w nos. Mowienie jaki ten klub nie jest wielkie itp - bzdura skoro o podsrawowe rzeczy nie mogli zadbac. Pomijam tez nie raz traktowanie zawodnikow i to co np Probierz robil z Jaliensem. Ale TS ma tez juz swoje na sumieniu - dopiero po jakims czasie zdali sobie sprawe ze nie ma co walic w dziennikarzy bo to sie odbije, o ile po czessci moge zgodzic sie z wyrzuceniem Fedora z Lozy Prezydenckiej to forma w jakiej to zrobiono byla dramatyczna i uderzyla mocno wizerunkwko w klub, czy juz komiczna sytuacja wyrzucenie Piotrka Skrobowskiego z lozy.
Cytat:
|
Sprawę zwolnień za "ustawę hazardową" też powinieneś znać.
|
Ostatni ludzie w klubie, przy których można było powiedzieć że Wisla ma marketing, nie obrazajac marketingu samego w sobie. Niby za Basalaja bylo tych ludzi troche, PR byl naprawde swietny i o Wisle dobrze sie pisalo, ale jednak nie przekuwalo sie to mocno na sponsorow i frewkencje.
Generalnie oczywiście za czasów TF podstawowym problemem był brak budowania dlugoterminowej wartości klubu, olewanie marketingu i akademii. Ale nie osoba Cupiala sama w sobie i jego doradcow byla problemem, ale fakt ze Cupial byl wlascicelem Wisly przez TF - bardzo czesto to wlasnie korproacyjnosc TF zabijala Wisle i ograniczala pewne decyzje, inaczej by bylo jesli Cupial prwaytnie bylby wlascielemem. Ale rowniez tez powtorze, denerwuje mnie uderzanie w TF za wszystkie bledy szczegolnie te z ostatnich 3-4 lat (niestety nie przewidzieli ze az tak banki im sie do dupy dobiora i ze az tak kurek beda musieli przykrecic), ale byla jedna osoba w klubie ktora byla blisko kibicow i miala przelozenie na Cupiala - niestety czesto podejmowala zle decyzje, moglo wiele rzeczy lepiej dzialac - TF przejmowala sie jak pewne tranzakacje byly wysokie jednostkowo a nie jak duzo mniejszych rzeczy bylo.