Wyświetl pojedynczy post
momo
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77106
Stary 15.02.2017, 15:43
Jak jeszcze raz przeczytam że nasza liga jest 'siłowa' lub 'fizyczna' to mnie krew zaleje. Co Wam się upierdzieliło w głowach ? Jak ta liga jest fizyczna to co powiecie o lidze angielskiej gdzie tempo jest dwa razy większe, a starcia znacznie bardziej siłowe?
Ekstraklapa jest toporna, a nie siłowa. Najpoważniejszym problemem wyjeżdżających na 'zachód' są własnie warunki fizyczne. Grajkowie nie potrafią celnie podać, więc biegają jak kura z jajem i odbijają się od siebie. I tu mamy sporo starć gdzie zawodnicy odbijają się od siebie jak w bilardzie. Więc 'eksperci' mówią że liga jest siłowa. A liga jest po prostu gówniana gdzie drużyna nie potrafi wymienić kilkunastu podań w jednej akcji. Tak, kiedyś liczyłem, i średnio akcja zatrzymywała się na 5 podaniu, z rzadka dochodziło do 10.
Określenie że liga jest siłowa powstało w C+. Jak mają sprzedać gówniany produkt ? Wciskają ciemnotę 'liga jest fizyczna, siłowa, oparta na walce'. Bo co innego mają powiedzieć? Narzekać tylko, to nikt tego oglądał nie będzie, więc 'fizyczność' wszystko tłumaczy. A potem wyjeżdża taki Kapustka czy nawet Lewandowski i co robi ? Pierwsze pól roku poprawia warunki fizyczne po 'siłowej ekstraklasie' nosz ku...
A dla chcących polemizować proszę najpierw spojrzeć na zdjęcia piłkarzy z wysp i na biegających po naszych podwórkach żeby się przekonać gdzie biegają 'atleci' a gdzie 'fajtłapy'.
Odpowiedz cytując