Wyświetl pojedynczy post
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#206
Stary 14.02.2017, 15:16
szprotson napisał(a):Wyświetl post
oj tam gownoburza w sieci
Nazwisko wymawia się Ljonk - ćwiakala nie tak dawno wrzucał poprawną katalońską wymowę. .
W regionach dwu- i wielojęzycznych mamy często różne wymowy/zapisy nazwisk. Cóż z tego, że po katalońsku Llonch to Ljonk, skoro on sam wybiera hiszpańskie Jonk. Ma do tego święte prawo (zwłaszcza że nie jest to jakiś durny wymysł) skoro w dowodzie ma "Hiszpania" a nie "Katalonia" i w dodatku tak długo, jak Katalonia współtworzy Hiszpanię. A nawet bym rzekł, że dłużej - w przypadku późniejszych mniejszości etc.
Ostatnio edytowane przez filemon : 14.02.2017 o godz. 15:23.
Odpowiedz cytując