azor napisał(a):

Z prasą się zgadzam, z imigrantami się zgadzam. W jaki sposób ci obcy inwestorzy wysysają kasę z naszej gospodarki?
|
Zyski i "zyski" (czyli opłaty za korzystanie z loga, technologii itp) transferują do swojej centrali, do swoich właścicieli i udziałowców za granicą. Centra badawcze, centrale takich firm znajdują się zagranicą i tam zatrudniają najlepiej opłacanych pracowników, naukowców, wysoką kadrę menadżerską, inwestują w badania. Właściciele i udziałowcy też większość pieniędzy wydają tam gdzie mieszkają, nakręcając tamtą gospodarkę. Oczywiście nie jest to reguła, ale w ostatecznym bilansie tak to właśnie wygląda.
"Panie profesorze Niesiołowski gratuluję i proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi, ze przez 6 lat tak nas prowadzili, w spokoju, że ja mogę tak spokojnie iść do domu, spokojnie wypić herbatę proszę pana, mogę spokojnie zjeść kolację, że nie boję się żadnych wrogów, nie boję się nikogo, naprawdę, i że mam spokojną emeryturę"