emj10 napisał(a):

|
PS. Jaroo1 to nie są jaja, bo jak pomyślę jak od wielu lat wyglądają kwestie organizacji przewozów VIP-ów (helikopter Millera, CASA, Smoleński, źle wyważony samolot, czy seria kraks drogowych) to boję się pomyśleć jak wyglądaja finanse państwa, czy obrona narodowa.
|
O to to to.
Jaroo1 napisał(a):

|
No ale jak to jest możliwe żeby cały czas jakieś helikoptery, samoloty spadały a samochody się rozbijały. Przecież obojętnie jak to jest zorganizowane to jak ktoś jedzie samochodem to chyba ma prawo jazdy i umie jeździć a nie się rozbija z ważnymi osobami co 3 miesiące?
|
Nie Jaroo1, na logikę - nie każdy piłkarz który ma kartę zawodniczą nadaje się do grania w ekstraklasie. Ale każdy któremu na to pozwolisz w niej zagra.
Tak samo nie każdy kto ma prawo jazdy lub jest w BOR nadaje sie do prowadzenia kolumny 'w gazie' z nieprzypiętym pasażerem którym jest premier. Ale każdy z nich chętnie premiera 'odwiezie'.
To co mówisz to kwintesencja myśli PRL'u. Mieć dokument znaczy umieć. Mieć stanowisko znaczy być kompetentnym.
Ładnie tą cechę PRL'u opisał Staszewski:
https://www.youtube.com/watch?v=xGsDEAbCaZA
I mamy armie ludzi niekompetentnych na wysokich stanowiskach ale za to wiernych i 'swocih'. Dyletantów z wykształcenia ale za to jest pewność ze nie są z 'ukladu' tylko 'nasi'.
Cytat:
Rządzić musi ślusarz
I musi ten ślusarz
Spokojnie spać bez trwóg
|
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA