Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28897
Stary 19.01.2017, 22:39
Moim zdaniem powinno być policzone inaczej.
8 miejsc x 211,61 zł = 1692,88 zł
3 miejsca x 327,98 zł = 983,94

Razem 2676,82 czyli nasze 100%

8 osób płaci więc 63% od kwoty 2676,82 zł
3 osoby płacą 37% od kwoty 2676,82 zł

Nadwyżka to 176,82
8 osób - 63% od kwoty 176,82 to 111,4 zł podzielić na 8 osób to 13,92 zł
3 osoby - 37% od kwoty 176,82 to 65,42 zł podzielić na 3 osoby to 21,81 zł

Trochę inne kwoty niż w pierwszym sposobie royalmichaela (nie wiem dlaczego przyjąłeś, że 100% kwoty to 327 lub 211 zł). Ale to mi się wydaje logiczne że 100% kwoty to 2676 zł więc z tej kwoty te 8 osób płaci 63 a nie 65%. Więc skoro z 2676 płacicie 63% to i z nadwyżki tyle "powinniście" jeśli chcecie zachować proporcje.

I to się jakoś układa bo teraz ci co płacą za tańsze miejsca płacą 2/3 kwoty co ci z droższych, także i nadwyżkę możnaby podzielić w takiej proporcji, czyli wychodzi te około 14 zł do 22 zł. A U Royala płacisz niby teraz za miejsce 65% kwoty (211 względem 327 zł) ale jak już na procenty przeliczysz nadwyżkę na osobę czyli 14,37 do 20,63 to wychodzi, że Ty będziesz płacił 69%. Także coś jest nie tak skoro za miejsce płacisz 65% a za nadwyżkę 69% od jego kwoty. Chociaż w tym moim sposobie też wyszła różnica około 1%. Nie wiem dlaczego.
Jednak matematyka to nie taka prosta sprawa, mam nadzieję, że nic nie pojebałem i pozdrawiam tych, którzy zrozumieli o co mi chodziło
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując