|
Pisałem to 5 stycznia kilka stron wcześniej ale powtarzam dla tych, którzy nie czytali, albo zapomnieli.
Zacytuję więc samego siebie:
"Nie róbcie z Radka Sobolewskiego jakiegoś bożka trenerskiego, który już mógłby wygrywać z Wisłą mistrzostwo Polski jako trener bo takim nie jest i sam Radek o tym doskonale wie. Wszędzie tylko czytam "A czemu nie Sobolewski?" temu bo po pierwsze nie ma licencji UEFA Pro, która jest niezbędna do prowadzenia zespołu na wysokim szczeblu z ławki trenerskiej. Obecnie Radek posiada licencję UEFA A, dzięki której może być pierwszym trenerem w seniorskiej drużynie na poziomie amatorskim oraz asystentem trenera na poziomie profesjonalnym. Nawet prowadzenie drużyny w II lidze (trzeci szczebel) umożliwia dopiero licencja UEFA Pro. Aby taką otrzymać to jednym z warunków jest odbycie tygodniowego stażu w zagranicznym klubie. Dzisiaj dyrektor Junco powiedział, że na takim stażu będzie niedługo Mariusz Jop, który będzie podpatrywał trenerów lizbońskiej Benfiki.
Co musi zrobić Sobol aby otrzymać licencję UEFA Pro?
" - złożyć aplikację na kurs do PZPN (należy to zrobić 2-3 miesiące przed początkiem kursu)
- przesłać do związku niezbędne dokumenty (m.in. skan ważnej licencji UEFA A)
- zdać wstępny egzamin pisemny i praktyczny
- przejść rozmowę kwalifikacyjną (na kurs dopuszczanych jest tylko 20 kursantów)
- przelać na konto Szkoły Trenerów PZPN 14 tysięcy złotych+VAT
- odbyć tygodniowy staż w klubie zagranicznym (50 godzin zajęć)
- uczestniczyć w piętnastu trzydniowych sesjach (350 godzin zajęć)
- zdać egzamin końcowy tzw. licencyjny
Absolwenci otrzymują trenerski Dyplom UEFA PRO oraz licencję UEFA PRO ważną trzy lata."
Jak widzicie to nie jest takie hop siup i przed Radkiem jeszcze długa droga aby móc samodzielnie prowadzić jakiś zespół w Ekstraklasie, I/II lidze czy zespół europejski."
Ostatnio edytowane przez Franeklowcabramek : 13.01.2017 o godz. 18:04.
|