Wyświetl pojedynczy post
WislaFan123
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75657
Stary 12.01.2017, 14:33
PSYCHOLTSW napisał(a):Wyświetl post
Ty ich nigdy nie zauważysz było bardzo źle z Wisłą, teraz coś pozytywnego się dzieje ale oczywiście nie ma powodów do zachwytu. wszystkim nie dogodzisz.
Ale gdzie Wy widzicie coś pozytywnego? Robi się z TS cudotwórców, a zapomina o jednej ważnej rzeczy:

Cytat:
Przed podpisaniem umowy ze spółką Projekt – Gmina.PL, Grupa Tele - Fonika zmniejszyła wymagalne zadłużenie zewnętrzne Klubu Wisła Kraków o 4 mln złotych do poziomu 10,8 mln złotych, w tym zadłużenie sporne w kwocie 3,6 mln. Informacja taka znalazła się zarówno w bilansie zamknięcia sprzedającego, jak i w bilansie otwarcia kupującego podpisanego przez obie strony. Dodatkowo do dokumentacji dołączone były dane na temat przepływów pieniężnych, które bilansowały się na koniec roku, pozwalając działać klubowi z bieżących wpływów, bez finansowego wsparcia od obiecanych sponsorów, głównie dzięki środkom ze sprzedaży dwóch piłkarzy.
Te 3,6 mln spornego zadłużenia to albo bylo zamrożone (kwestia z Mandziarą) albo niezabezpieczone sprawy toczące się, ale z uwagi na toczące się sprawy, nie było to zadłużenie z natychmiastową płatnością.

Zostało wtedy 7,2mln, w tym ponad 4mln do miasta, które miasto rozłożyło na raty bo nie miało wyboru.

Zostaje 3 miliony zadłużenia do reszty zewnętrznych - przy przychodach na poziomie 25mln, to już naprawde nie jest duże (a tylko tamci potencjalnie przekażą sprawę do komornika, miasto się do tego nie posunie co już wiemy po ugodzie).

Później sytuacje sie poprawila bo weszlo 3 sposnorów - Lyoness, Profix, Artrans. Tylko z nimi by sie dogadał nawet byle student bo oni sami chcieli. Nie licze Oshee bo to połowa barter, jak nie więcej.

To co takiego ten zarząd zrobił przez pół roku?

- Zlikidował rezerwy, co długoterminowo może odbić się czkawką
- Doprowadził do stanu w którym Wdowczyk zerwał umowe z klubem z winy klubu, z uwagi na to jak zarzad do niego podchodzil i nie wiadomo na ile to jeszcze sie odbije
- zwolnil 2 asystentow i nie wiele brakowalo a sprawa by sie skonczyla w sadzie
- zatrudnil na trenera kompletnego no-name'a przez co śmieje się z nas cała polska. A do tego przesuneli Wojtka Żuchowicza od przygotowania fizycznego do CLJ, podczas gdy fizycznie byliśmy najleplej przygotowani od jakiś 5 lat, a to dopiero bylo po pierwszym okresie przygotwyaczym Wojtka z 1 druzyna. ostatnie 2-3 mecze slabo, ale przy takiej kadrze mozna bylo sie spodziewac. Przeciez my nawet lidera Lechie zabiegalismy i dostali trojke, majac 2x szersza kadre
- opowiadali bajki jak nie poprosili Lyoness zeby wszedl na rekawki bo tak blisko jest strategiczny. Wiem ze tak rozmowy trwaja chwile, ale o ile to byla prawda ze rozmowy byly, to dało sie uslyszec ze ten konkretnie zrezygnowal bo poprostu ciezko mu sie bylo z Wisla dogadac, jak rowniez kilku innym potencjalnym z uwagi na opieszalosc Wisly i brak profesjonalizmu
- mimo wszystko slabo zrobiona i rozpromowana akcja 12bohater, odegrzewany kotlet z ktorego juz tak duzo Wisla nie bedzie miec

Chciałbym być obiektywny i znaleść coś dobrego, ale nie za bardzo moge:
- to ze poprawila sie w pewnym momencie sytuacja finansowa, wynikalo z tego ze Cupial wczesniej posplacal wiecele rzeczy, a pondato zeszla rata od C+/Ekstraklasy
- odejdzie teraz dwóch ważnych zawodników, Rysiu i Boban, za których dostaniemy z jakieś 5-7mln i poprostu czesc z tych pieniedzy wykrozystaja na te transfery
- dalej nie dogadano sie z miastem co do stadionu i caterigngu. No ale jak swego czasu pewna osoba z klubu chodzac na rozmowy do ZIKITu mowila ze jak miasto nie da tego, tego i tamtego to Wisla wychodzi ze stadionu, wiec do dzis mieli za zle, a nie potrafil obecny zarzad tego poprawic. Od 1 stycznia 2017 stadionem zarzadza ZiS wiec moze to pomoze.
- budzet porpawil tez mecz z Cracovia, mobilizacja kibico samych w sobie, pozatym zero marketingu i niska frekwencja nawet jak tyle wygrywali

Jedyna rzecz za ktora faktycznie mozna pochwalic, to podpisanie umowy z mybenefit, uderzenie w fajny target. Tyle ze jak juz sie weszlo, to trzeba mocniej to promowac.

TS to nie swiete krowy, to nie sa wybitni biznesmeni - przy TS poprostu ten klub jakos bedzie wegetować...

Oczywiscie, zaraz pojawi sie hejt od osob zwiazanych z TS i SKWK, ale takie sa fakty...
Ostatnio edytowane przez WislaFan123 : 12.01.2017 o godz. 14:38.
Odpowiedz cytując