Wyświetl pojedynczy post
jonaf
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#334
Stary 11.01.2017, 13:33
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Ja myślę, że przede wszystkim zadecydowały kwestie sportowe pod względem gry w Europie.

Grudniowy mistrz grał w europejskich pucharach po pół roku a jeśli pozostał w pucharach na wiosnę to grał jako były mistrz, bo nowy już był wyłoniony. Często w rok czasu drużyna mistrzowska / pucharowa potrafi się całkowicie rozlecieć / zmienić i to w sumie logiczne, że to zmienili jeśli patrzeć od tej strony. W takiej sytuacji w pucharach grała inna drużyna niż ta która awansowała. Także rozumiem zmianę, ale i tak stricto klimatycznie zarówno nam jak i Rosji bardziej odpowiadałby tamten system.

Tak czy siak to zwykła dygresja była.
Masz bardzo dużo racji w tym co piszesz. Do tego główne okno transferowe w tych krajach miało miejsce w zimie. Przy ewentualnym awansie i graniu dalej" na wiosnę" dochodziło do pewnych problemów rejestracyjnych. Można bowiem tylko nanieść 3 zmiany w stosunku do składu "jesiennego". A kadry zespołów zmieniały się w większym stopniu, toteż musiały grać bez niektórych "nowych" graczy w pucharach na wiosnę.
Jazda , Jazda , Jazda Biała Gwiazda!!
Odpowiedz cytując