s1mone napisał(a):

Ja myślę, że przede wszystkim zadecydowały kwestie sportowe pod względem gry w Europie.
Grudniowy mistrz grał w europejskich pucharach po pół roku a jeśli pozostał w pucharach na wiosnę to grał jako były mistrz, bo nowy już był wyłoniony. Często w rok czasu drużyna mistrzowska / pucharowa potrafi się całkowicie rozlecieć / zmienić i to w sumie logiczne, że to zmienili jeśli patrzeć od tej strony. W takiej sytuacji w pucharach grała inna drużyna niż ta która awansowała. Także rozumiem zmianę, ale i tak stricto klimatycznie zarówno nam jak i Rosji bardziej odpowiadałby tamten system.
Tak czy siak to zwykła dygresja była.
|
Masz bardzo dużo racji w tym co piszesz. Do tego główne okno transferowe w tych krajach miało miejsce w zimie. Przy ewentualnym awansie i graniu dalej" na wiosnę" dochodziło do pewnych problemów rejestracyjnych. Można bowiem tylko nanieść 3 zmiany w stosunku do składu "jesiennego". A kadry zespołów zmieniały się w większym stopniu, toteż musiały grać bez niektórych "nowych" graczy w pucharach na wiosnę.