ABGwislakABG napisał(a):
Liberał, względnie centrum, czyli w dyskusji z lewakiem będziesz prawakiem, w dyskusji z prawakiem będziesz lewakiem.
Prawicowe poglądy gospodarcze i światopoglądowe to libertarianizm.
|
Wiem co to libertarianizm. Pisząc w ten sposób chciałem podkreślić sprzeczność we wrzucaniu poglądów gospodarczych w podział lewica/prawica. To prowadzi do jeszcze większego misz-maszu pojęciowego niż mamy. O ile się nie myle to jakoś w Polsce się to zazwyczaj odnosiło do światopoglądów. Dawniej. Bo od momentu jak Korwin sobie z tego zrobil reklamówkę na potrzeby kampanii to nagle trach - na wszelkiej maści forach zawsze znajdzie się ktoś od "PiS to lewica bo socjalisty!!".
ABGwislakABG napisał(a):
|
A po wpisach użytkowników azor i frank prawdziwym niestety jest twierdzenie, że ludzie własnych poglądów nie potrafią określić
|
Ty to bez zaczepki nie potrafisz, nie?

A mnie zawsze śmieszyć będą te internetowe mędrki, co "niestety" i "z ubolewaniem" stwierdzają, że na świecie sami idioci oprócz nich samych.
Nie pisałem o swoich poglądach, to była abstrakcja. Do libertarianina mam jeszcze kawałek.