Wyświetl pojedynczy post
frank
Member
 
Od: 03.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35812
Stary 09.01.2017, 15:31
ABGwislakABG napisał(a):
Liberał, względnie centrum, czyli w dyskusji z lewakiem będziesz prawakiem, w dyskusji z prawakiem będziesz lewakiem.

Prawicowe poglądy gospodarcze i światopoglądowe to libertarianizm.
Wiem co to libertarianizm. Pisząc w ten sposób chciałem podkreślić sprzeczność we wrzucaniu poglądów gospodarczych w podział lewica/prawica. To prowadzi do jeszcze większego misz-maszu pojęciowego niż mamy. O ile się nie myle to jakoś w Polsce się to zazwyczaj odnosiło do światopoglądów. Dawniej. Bo od momentu jak Korwin sobie z tego zrobil reklamówkę na potrzeby kampanii to nagle trach - na wszelkiej maści forach zawsze znajdzie się ktoś od "PiS to lewica bo socjalisty!!".

ABGwislakABG napisał(a):
A po wpisach użytkowników azor i frank prawdziwym niestety jest twierdzenie, że ludzie własnych poglądów nie potrafią określić
Ty to bez zaczepki nie potrafisz, nie? A mnie zawsze śmieszyć będą te internetowe mędrki, co "niestety" i "z ubolewaniem" stwierdzają, że na świecie sami idioci oprócz nich samych.
Nie pisałem o swoich poglądach, to była abstrakcja. Do libertarianina mam jeszcze kawałek.