|
Oczywiście, że te całe Przygotowania to w dużej mierze "pic na wodę" i nikt do końca nie wie czemu raz ten sam trener dobrze przygotował drużynę do sezonu, a innym razem robiąc to samo kompletnie je zawalił.
Sęk w tym, że masz trener w tego typu przygotowaniach nigdy nie uczestniczył jako piłkarz, ani nigdy ich nie organizował jako trener. w Hiszpanii gra się cały rok z weekendem wolnym na święta i tyle...
Także dla niego będzie to coś totalnie nowego, pewnie nawet na kursie się o tym nie uczył, bo niby skad hiszpański zwiazek miałby wiedzieć coś o miesięcznych przygotowaniach w przerwie zimowej.
--------
Doceniam optymistow twierdzacych że "niczym nie ryzykujemy, kontrakt na pół roku jak się nie sprawdzi to się poszuka kogoś innego".
Obecnie mamy 8 punktów, czyli 4 po podziale przewagi nad spadajacym z ligi Górnikiem. Jeżeli zawalimy parę pierwszych meczy, może to być jeszcze mniej. Jesteście pewni że nie ryzykujemy bardzo? Grupa spadkową w której wszystko może się wydarzyć?
======
Do osób które dość często piszą: "lepszy on niz jakis Ojrzynski".
W Polsce mamy obecnie ponad 200 szkoleniowców z licencja uefa pro. Jak ktoś szuka młodych zdolnych trenerow, to czemu nie u nas?
======
Cóż pozostało wierzyć w cud.
|