R33 napisał(a):

|
Ja tylko nieśmiało przypomnę, że podobnie wyglądało to za Valckx'a (też systematyczne ściąganie, też zagraniczni gracze z dobrym CV), a jak się skończyło każdy wie.
|
Za Valkckxa wyglądało to zupełnie inaczej. Miała być spokojna budowa zespołu ale szybko zdobyte mistrzostwo sprawiło, że Cupiał jak zwykle oszalał i zażyczył sobie Ligi Mistrzów już teraz. W między czasie zdążył jeszcze obrazić się dwa razy na klub między innymi z powodu niejasnej sytuacji ze stadionem. Skończyło się na tym, że jak zwykle nie było pieniędzy na transfery ale wielkie oczekiwania jak najbardziej pozostały. Valckx musiał na szybko montować skład ludźmi z dalszych miejsc listy życzeń albo w ogóle spoza niej. A co nagle to po diable. Efekty tej prowizorki spowodowanej dysonansem między oczekiwaniami, a możliwościami finansowymi właściciela znamy i cierpimy z ich powodu do dziś.
Teraz po prostu jest spokojna budowa zespołu i tyle. Mam nadzieję, że nikomu szajba nie odbije i będziemy trzymać się drogi zrównoważonego rozwoju. Nie ma absolutnie żadnego powodu, żeby nie opierać zespołu na tanich ale dobrych obcokrajowcach. Mało tego, może to być dobra metoda na sportowe podniesienie się klubu i poprawę jego sytuacji finansowej.