Wyświetl pojedynczy post
nesta
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 04.01.2017, 11:56
I to jest Dziennikarstwo przez duże "D":

http://www.tomaszcwiakala.pl/kiko-ra...onad-wszystko/

Cytat:
Jaume Aparicio López (dziennikarz z Tarragony):

To dobry trener, o jasno sprecyzowanych poglądach na futbol. Przed rokiem przejął Castellón na poziomie Tercera División. Objął drużynę w trudnej sytuacji sportowej i awansował z nią do finału play-off o awans do Segunda B. Problemy z działaczami sprawiły, że musiał odejść. Moim zdaniem ma spore doświadczenie trenerskie. To pracuś. Stara się kontrolować wszystko, co się da. Przede wszystkim przygotowanie fizyczne piłkarzy. Lubi silnych, dobrze zbudowanych zawodników. Mimo że uchodzi za „trenera od niższych lig”, tak naprawdę sprawdził się w każdym klubie, w którym pracował. Wyjątkiem był Nastic, który znalazł się w trudnej sytuacji po spadku z Segunda do Segunda B. Ale już pracując w Hospitalet – był bliski awansu do Segunda. Wyeliminował Cadiz w play-offach.

Dlaczego nie dostał szansy wyżej? W Hiszpanii kiedy przypną ci konkretną łatkę, trudno się jej pozbyć. Np. Pepe Bordalas awansował z Alaves do Primera División, ale klub nie zdecydował się przedłużyć z nim umowy i dziś prowadzi Getafe w Segunda. Żeby na stałe przebić się wyżej, musisz stale osiągać sukcesy. Mamy na rynku bardzo wielu trenerów i kluby nie chcą ryzykować. Rynek staje się zamknięty.
Ostatnio edytowane przez nesta : 04.01.2017 o godz. 12:08.
Odpowiedz cytując