Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35759
Stary 30.12.2016, 12:47
W Polsce problem na podział prawicowy i lewicowy jest taki, że ci z lewa - znowu przypominam, że pisze w uproszczeniu - stoją reka w rękę z totalitarnym systemem, który Polskę niszczył. Także u nas się gorzej dogadać niż na zachodzie bo tu oprócz sporów ideologicznych, gospodarczych dochodzi jeszcze spór o historię i elity.
Także tak jak napisałem, dopóki tamci nie wyrzekną się swoich komunistycznych i postkomunistycznych ideałów dopóty zawsze będą grube awantury, których podłożem będzie przeszłość. No bo skoro mamy Polskę liberalną czy lewicową i taki Michnik ma byc w niej autorytetem i będzie opluwał nacjonalistów, nazywał ich nazistami, będą chcieli legalnie działający ONR lub znak falangi wymazać z przestrzeni publicznej, będa płakali ciągle jacy to źli Polacy byli podczas II wś. to o czym my w ogóle mamy gadać? Jak autorytetem ma być Bartoszewski, który zablokował przyznanie orderu Pileckiemu, Wałęsa konfident, który zdradził opozycję i ułożył się z komunistami, morderca Bauman czy inny żyd Gross, który mówi, że Polacy zamordowali podczas II wś więcej Żydów niż Niemców to z kim tu rozmawiać i się jednać? Z takim bydłem antypolskim?

Poza tym na zachodzie to wygląda z goła inaczej. Polska prawica to jest ideologicznie prawica, konserwatyści, narodowcy, a tam masz prawicę, która np popiera śluby pedałów itp Także tam podział na prawy/lewy już tak się rozmył i zanikł, że spory między nimi są prowadzone na mniejszej linii - łatwiej się dogadać. U nas masz całą ideologię, gospodarkę i podejście do Polski, historii. Także nas z lewakami dzieli wszystko.

Ale trzeba też napisać, że na zachodzie nie jest też tak kolorowo jak piszesz. Skoro Trump wygrywa wybory i ludzie tam robią protesty jak u nas KOD to czym się niby różni ta nasza demokracja od ich?
I to też nie jest tak, że tam jest fajnie bo jeśli lewactwo cały czas uparcie chce tam sprowadzać imigrantów to prawica czy odłamy narodowe w końcu nie wytrzymają i rozpęta się wojna domowa. I tak się skończy demokratyczna Europa, która w sumie demokratyczna jest tylko na papierku. Te wszystkie podziały na prawy, lewy, demokrację itp to można sobie w dupę wsadzić.
Prawda jest taka, że nie da się sztywno wytyczyć kto jest prawy a kto lewy. Ktoś może być prawicowcem a mieć część poglądów lewicowych itd Wolności słowa czy demokracji nie ma bo zawsze zwycięska partia i rządzący ludzie naginają prawo pod swoje potrzeby i poglądy.

To jest taka wojna czy może "wojna" i albo my albo oni. Albo wygrają ci co bardziej myślą prawo albo ci co na lewo.

Wałęsa się nikim nie dogadał tylko się sprzedał. Skoro w Polsce obalono komunizm w 89 roku i od razu po tym rządzi Kiszczak z Jaruzelskim to gdzie tu się ktoś ....a dogadał i doszedł do kompromisu? Po prostu komuniści byli i są nietykalni, zmieniono nazwę państwa z PRL na III RP, zmieniono godło, ustrój na demokratyczny i tyle. Do tego jakieś tam zasady zmienili a dalej masz wszystko to samo czyli rządzili w polityce, sądach i policji ci sami ludzie + zdrajcy, którzy poszli na układ i dostali kilka stołków. Można powiedzieć, że po 89 roku mamy dalej rządy komunistów i część świeżej krwi u władzy.
Jak to jest dogadanie się to ja pierdzielę.
A, że jesteśmy w NATO, UE itd to normalne. Skoro przestała nas obejmować sowiecka strefa wpływów to komuniści i zdrajcy musieli sobie szukać nowych układów. Bogatsi od wschodu jesteśmy dlatego, że jesteśmy zaradni i komuniści musieli oddać trochę władzy, stołków, uwolniliśmy się od Sowietów i naturalne, że gospodarka ruszyła.

Z KODami i innymi gównami moim zdaniem należałoby zrobić tak, że najgorsze szmaty od nich powinny dostać karę więzienia za działalność na niekorzyść Polski a reszta pasożytów powinna zostać odsunięta od sprawowania funkcji publicznych - czyli identyczne rozwiązanie jakie powinno być zastosowane po 89 roku (tam jeszcze jedynie powinna być kara śmierci dla morderców i osób skazujących patriotów na kary więzienia czy śmierci).
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.