|
Radosław Sobolewski nie może pozostać trenerem na wiosnę, nie dlatego że jest słaby, on zwyczajnie nie ma doświadczenia, warsztatu. Potrzebuje jeszcze czasu, 2-3 lat u boku fachowca.
Biorąc pod uwagę, że czeka nas kluczowy okres przygotowawczy musimy powierzyć drużynę komuś kto ma wizję, autorytet i preferuje określony, bliski nam styl, styl który chcemy mieć, a chyba chcemy grać ładnie i skutecznie?!
Dajmy sobie spokój z jakimiś autokarami za 1,5 mln, zbudujmy w pierwszej kolejności silną drużynę, a do tego potrzebujemy dobrego trenera i kilku solidnych zawodników, zawodników którym będzie się chciało i ciężko trenować i walczyć na boisku.
Nie może być tak, że w derbach na własnym stadionie, przy pełnych trybunach bronimy się niemal przez cały mecz, zostajemy długimi fragmentami zdominowani. Nie może być tak, że jedziemy do Chorzowa, na mecz z absolutnie najsłabszą drużyną ostatnich tygodni i gramy na remis, błagając o to żeby mecz skończył się w 50 minucie.
Szanujmy Sobolewskiego i właśnie dlatego dajmy mu szansę na zdobycie warsztatu u boku kogoś uznanego lub chociaż solidnego. Za kilka lat to może być nasza trenerska legenda, mocno w to wierzę. Ale jeszcze nie teraz.....
W Polsce widzę jednego kandydata, jest nim Skorża (pewnie rozpętam burzę tą kandydaturą)
Jeśli nie on to ktoś zagraniczny.
Ostatnio edytowane przez krzaq12 : 17.12.2016 o godz. 19:48.
|