mgl napisał(a):

Nie chcę się tu specjalnie przypieprzać, bo bardzo doceniam to, że zarząd się stara, ale ta "prezentacja" wygląda jakby była przeznaczona dla kibiców, którym trzeba wyjaśnić, na czym polega sponsoring, a nie coś, co ma skusić potencjalnego sponsora.
1. Zdjęcia w fatalnej rozdzielczości! czy ktoś, kto to przygotowywał nie mógł znaleźć czegoś, co ma trochę więcej pikseli niż ku*wa pięć? Jak już się np. chwalą nowoczesnymi skyboxami, to może wypadałoby, żeby ich fota była wyraźna.
No i ten "sztab fachowców" na przedostatniej stronie. Przecież to żałosna amatorka, żeby wkleić zdjęcie jakichś frędzli w garniturach ze Shutterstock.com. To nie jest Call Center, tylko Wisła Kraków!
2. Tłumaczenie potencjalnemu sponsorowi, co to jest "zapping" jest po prostu nieeleganckie. Jeżeli ktoś ma wyłożyć mniejsze lub większe pieniądze na klub, to na bank ma ludzi, którzy znają się nie tylko na procedurach, ale i na terminologii, więc raczej to brzmi, jakby autor prezentacji popisywał się, że nie obce są mu takie terminy. To samo z ROI i GRP.
3.
"Wartości nie do kupienia" - dla sympatyków Wisły tworzone są wartości, których nie można zdobyć inaczej, niż dokonując zakupów produktów sponsora. CO? Co to za bełkot?
I na każdym kroku podkreślanie, że wszystko jest "oryginalne", "wyjątkowe" i "unikatowe". Marketingowa nowomowa. Wisła Kraków jest wyjątkowa dla mnie, dla kibiców, my to wiemy, to dla nas oczywiste, ale sponsor powinien wiedzieć, dlaczego może być wyjątkowa DLA NIEGO. A zamiast tego podane jest kilka liczb, kompletnie bez kontekstu i w sumie w ogóle nie wiadomo czy to dobre, czy złe dane na tle innych klubów E-Klasy, nie ma porównania ich z innymi formami reklamy, ewentualnie na przykładzie innych dyscyplin sportu.
Mógłbym wypisywać dalej...
Zarządzie, zainwestujcie w profesjonalną firmę. Tutaj chodzi o ważną sprawę!