|
Nie wierzę, że dożyję takiego rozwiązania, ale oby to wprowadzili w życie. Tak czy siak, czeka nas zmiana w systemie podatkowym: podatek jednolity, albo dowalenie (podwyższenie) najwyższego progu. Skądś muszą się brać pieniądze na kretynizmy typu 500+, bo przecież nie można w nieskończoność się zadłużać.
Oby tylko nie wyszło jak z kwotą wolną od podatku. Jest podniesiona dla tych, co zarabiają 500 zł miesięcznie, ci którzy zarabiają powyżej 10 tys. miesięcznie utracili kwotę wolną, ale i tak w mediach trąbi się o podwyżce. Oczywiście likwidacja kwoty wolnej nie objęła posłów, dla których jest ona niemal 10 razy wyższa niż dla przeciętnego Kowalskiego. Superminister Morawiecki tak to wytłumaczył: " Posłowie i senatorowie wykonują bardzo ciężką pracę dla nas wszystkich. Są bardzo ważni". Komentarz do tej wypowiedzi chyba jest zbędny.
|