haeno napisał(a):

Widzę, że się nie dogadamy ale postaram Ci się to wytłumaczyć inaczej.
W postrzeganiu płacenia podatków jako patriotycznej gestu nie chodzi mi (a pewnie i innym, ale nie chce mówić za kogoś), że masz oddać 15,20, czy tak jak absurdalnie sugerujesz 100 procent swoich dochodów. Chodzi o podstawowa, obywatelska przyzwoitość w przestrzeganiu stanowionego prawa. Tym bardziej, że podatki to zrzutka na państwo z którego sam będziesz w taki czy inny sposób korzystał.
W naszym systemie droga do niższych podatków jest jedna - przekonać ludzi,że Twoje pomysły są ok, zdobyć większość i zmienić prawo.
|
Zgadza sie ale jak to bylo poruszone w przypadku Trumpa, to samo prawo pozwala na unikanie placenia tego podatku dochodowego. Nie wspomne juz o tym ile on zaplacil w innych podatkach, akcyzach, ile zaplacili jego pracownicy itp itd. Przez cale zycie kilkudziesieciu tysiecy ludzi do budzetu panstwa nie wpynie tyle pienidzy ile wplynelo dzieki Trumpowi a niektorzy tu postawe jaka on przybral nazywaja zdrada ojczyzny ( nie pisze o czywiscie o Tobie ).