Konrad. napisał(a):

Skąd te informacje?
Masz jakieś dane, ile obecnie kosztuje zorganizowanie Wisły meczu, a ile ma zysku z dnia meczowego?
Jeśli tak to poproszę.
|
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...y_Krakow_.html
tu bylo info kiedy moga zarabiac, ale przy ktoryms wywiadzie wspominal Bednarz, że rentowność jest przy 10-11 tys.
Głównym kosztem jest wynajem stadionu, a ten wynosi 200 tys za kazdy mecz (umowa opiewala na 3 mln rocznie, przy 15 meczach). Do tego ze 150-200 stewardowi i z 50 ochrony, to kolejne jakies 35-40 tys, do tego pracownicy zwiazani ze sprzedaza biletow (10 kas 10h, chyba 12zl/h, do tego 5-6 osob na KK przez 6h - jeszcze z 2000zl mamy). Zapewne dochodza jeszcze jakies inne koszty, wiec zbierze sie z 240-250 tys.
Przychód: Biorac pod uwage karnety, znizki/ulgi to srednia cena pewnie z 22-23 zl wyniesie (nawet jak viposkie sa po 100 i 250, to widac ze ten sektor swieci pustkami a do tego sporo jest byl pilkarzy, trenerow, partnerow itp. Wychodzi ze potrzeba ok 10,500 frekwencji, żeby mecz sie spial.
Nie ma co liczyc Skyboxow - w wiekszosci są to umowy na caly rok i nie dotycza tylko meczów.
Także dlatego Gaszyński mówił że potrzebne 15 tyś zeby miec sensowny zarobek. 4 tys wiecej srednia na trybunach, to trzeba zalozyc ze srednia cena sie podniesie bo co raz wiecej drozszych bedzie zapalenione, wiec wtedy jakies 27-28PLN x 4 tys = 110x18/19 meczów u siebie, to dodatkowe ok 2 mln do klubu. A koszty zwiększaja się marginalnie. Dlatego podstawą jest odbudowanie frewkwencji poprzez: lepszy marketing i wiecej tego marketingu, poprawa mozliwosci kupowania biletow (nowa strona, kupowanie w appce), poprawa cateringu (nie obejdzie sie bez przetargu na punkty i dlugoterminowa umowe dla takiej firmy). A wieksza frekwencja to lepsza atmosfera i wieksza karta przetargowa do rozmow ze sponsorami.
I nie, wyniki nie beda mialy wielkiego wplywu na frekwencje - bylismy ostatni w tabeli a frekwencja ciut lepsza nawet niz w tamtym sezonie. Z reszta, u wiekszosci klubow widac ze nie wyniki sportowe (tak bylo z 10-15 lat temu) a lepsze dzialania marketingowe i PR lepiej przekladaja sie na frekwencje