Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 19.10.2016, 20:17. [XIII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Bruk Bet Nieciecza, 21 października, godz. 20:30





Wielkimi krokami zbliżą się kolejny mecz w Ekstraklasie. Tym razem naprzeciwko siebie staną dwie drużyny z województwa Małopolskiego. W najbliższy piątek dojdzie, więc do małych derbów Małopolski - Wisła Kraków podejmie przed własną publicznością zespół Bruk Betu Nieciecza. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30, a na chwilę obecną nie jest jeszcze znany główny rozjemca tego spotkania.

Piątkowe spotkanie transmitowane będzie bezpośrednio na Reymonta 22, a z lekkim opóźnieniem w stacji Canal+ Sport HD. Każdego z osobna gorąco zachęcam do obecności na piątkowym meczu i wsparcia z trybun piłkarzy Białej Gwiazdy. Ostatnie mecze z udziałem naszych piłkarzy pokazują, że emocji i walki do ostatniego gwiazdka arbitra na pewno nie zabraknie. Miejmy jednak nadzieję, że przy wsparciu swoich kibiców Wiślacy losy meczu rozstrzygną zdecydowanie wcześniej.

Zapraszam na krótką zapowiedź przed piątkowym pojedynkiem.


Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Bruk Bet Termalicą Nieciecza:


Sezon 2015/16: 18 października 2015, Wisła Kraków - Bruk Bet Termalica Nieciecza 0:0
Sezon 2015/16: 25 kwietnia 2016, Wisła Kraków - Bruk Bet Termalica Nieciecza 2:2


Historia spotkań obu klubów jest dość uboga. Do tej pory w ramach rozgrywek Ekstraklasy dwukrotnie mierzyliśmy się z popularnymi Słonikami w Krakowie, jednak żadnego z tych spotkań nie udało nam się wygrać. Wszyscy za pewne pamiętają nasze ostatnie spotkanie, kiedy to najpierw Wiślacy w doliczonym czasie gry wyszli na prowadzenie a chwilę później do wyrównania doprowadzili goście po strzale bramkarza - Sebastiana Nowaka. Kuriozalna sytuacja, najpierw wywołała falę śmiechu a z czasem przerodziła się w niedowierzanie, że jesteśmy świadkami tworzącej się na naszych oczach historii.

W najbliższy piątek pojawia się, więc okazja, aby znaleźć receptę na pokonanie Słoni w Krakowie i pokazać, że ostatni mecz był tylko wypadkiem przy pracy. Będzie to zadanie trudne, ale nie niewykonalne.


Wieści z Niecieczy.

Zespół z Niecieczy przed startem nowego sezonu dokonał dość istotnej zmiany, Piotra Mandrysza zastąpił Czesław Michniewicz, który już odcisnął swój ślad na grze zespołu. O ile w zeszłym sezonie zespół momentami prezentował dość toporny i nudny futbol tak w tym sezonie dużo się dzieje w meczach Niecieczy. Dość dobrze radzą sobie w meczach z faworytami mając na rozkładzie m.in. sąsiadkę czy Lechię Gdańsk. Gorzej idzie im zdobywanie bramek przed własną publicznością, bo właśnie zaliczyli 186 minut bez strzelonej bramki w Niecieczy, co nie oznacza, że przestali punktować, bo dwukrotnie bezbramkowo zremisowali.

Na pewno nie można zlekceważyć drużyny popularnych Słoni i podejść do meczu na pół gwiazdka. Dobra gra Bruk Bet zaowocowała tym, że po dwunastu kolejkach podopieczni Michniewicza plasują się na ostatnim miejscu podium tracąc tylko jedno oczko do liderującej drużyny Lechii Gdańsk. Niecieczanie wypracowali sobie już bezpieczną przewagę nad goniącym Zagłębiem Lubin i Arką Gdynia, jest to odpowiednio cztery i sześć punktów.

Słoniki pod lupą TWSD.

Tradycyjnie już, jak przed każdym mecze przedstawię sylwetki najbardziej wartościowych zawodników naszych najbliższych przeciwników.

Krzysztof Pilarz - skorzystał na kontuzji Dariusza Treli i wskoczył na dobre do bramki Bruk Betu, większych błędów nie popełnia i koledzy z blok defensywnego mają do niego zaufanie.

Patryk Fryc - podstawowy obrońca Niecieczan, jeden z dwóch zawodników, którzy w tym sezonie w drużynie rozegrali komplet minut. Dwukrotnie w tym sezonie ukarany żółtą kartką, ma na swoim koncie również jedną bramkę, tyle, że samobójczą.

Roman Gergel - swego czasu przymierzany do Wisły Kraków, prawy pomocnik w końcu trafił do ekstraklasowej drużyny, tylko, że do Bruk Betu. Tam radzi sobie całkiem nieźle, jednak wciąż nie pokazał pełni swoich umiejętności.

Vlastimir Jovanović - sprawdzone nazwisko na polskich boiskach, były zawodnik Korony Kielce, praktycznie od razu wywalczył sobie miejsce w składzie i rządzi i dzieli w drugiej linii Niecieczy. W swoim dorobku Serb ma dwie bramki i jedną asystę.

Vladislavs Gutkovskis - łotewski napastnik okazuje się być strzałem w dziesiątkę, do tej pory do siatki rywali trafił aż pięciokrotnie, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu. Do tego Łotysz dołożył jedną asystę.


W drużynie Bruk Betu przed piątkowym meczem panują optymistyczne nastroje. Trener Czesław Michniewicz ma do dyspozycji wszystkich zawodników, nikt nie pauzuje za kartki ani nikt nie narzeka na urazy. Niecieczanie do piątkowego meczu przygotowują się już od poniedziałku. Dziś (środa) mieli wolne, a jutro udadzą się na przedmeczowe zgrupowanie.


Przebłyski dobrej gry, wracamy do gry?

Ostatnie mecze z udziałem Białej Gwiazdy wlały w serca kibiców promyczek nadziei, że może w końcu wracamy na właściwe tory i zaczniemy punktować znacznie lepiej niż na początku sezonu. Nie zmienia to faktu, że nadal jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli a każdy punkt w naszej sytuacji jest na wagę złota. W najbliższy piątek pojawia się kolejna okazja, aby zgarnąć trzy punkty w starciu z Bruk Betem. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ponieważ w tym sezonie nasi rywale radzą sobie nadspodziewanie dobrze.

Przygotowania do piątkowej konfrontacji.

Piłkarze Białej Gwiazdy po meczu w Poznaniu dostali jeden dzień wolnego. Jednak już od wtorku rozpoczęli operację Termalica. Trener Wdowczyk ma do dyspozycji wszystkich zawodników i raczej nie należy się spodziewać większych zmian w wyjściowej jedenastce.

Jedyną zmianą może być powrót do składu Pawła Brożka, który w meczu z Lechem wszedł z ławki i strzelił bramkę dającą nam jeden punkt.

Uwaga na kartki!

Niestety coraz większa liczba zawodników zagrożona jest pauzą w kolejnym spotkaniu. Na żółte kartki muszą uważać: Richard Guzmics, Boban Jović, Patryk Małecki, Krzysztof Mączyński oraz Adam Mójta i Denis Popović.

Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 19.10.2016 o godz. 20:20.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując