Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 05.10.2016, 07:40
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Gdyby Legia przgrała ostatni mecz z Dundalk i nie załapała się LM tylko do grupy LE, ile meczy musiała by w niej wygrać aby zdobyć tyle samo punktów do rankingu awansująć do LM i przegrywając 6 meczy?
No to jeszcze raz...
Legia w IV rundzie kwalifikującej w jednym meczu zremisowała, w drugim zremisowała co oznacza, że w IV rundzie łącznie zdobyła 1,5. Te 1,5 podzielone przez 4 dały Polsce 0,375
Gdyby Legia odpadła w IV rundzie to byłoby to efektem albo mniejszej wygranej Legii niż wygrana Dundalka w drugim meczu co dawałoby 1 punkt do rankingu podzielony przez 4 czyli 0,250

Oczywiście możnaby na tej zasadzie zrobuć jeszcze warinat z jednym remisem i przegraną to dawałoby 0,125

Możemy więc założyć, że Legia odpadła w wersji mniejsza wygrana Legii w pierwszym meczu niż wygrana Dundalka w drugim meczu to oznacza stratę 0,125 dla rankingu krajowego w stosunku tego co Legia zdobyła.
Awansując do LM Legia dostała 4 punkty bonusowe co przełożyło sie na 1,000 do rankingu krajowego.
To oznacza, że Legia gdyby nie awansowała do LM to Polska zdobyłaby o 1,125 mniej punktu. Jak musiałoby pójśc Legii w LE by zdobyła tyle samo dla polskiego rankingu krajowego ?

1,125 x 4 = 4,5 punktu.

Ponieważ w rozgrywkach grupowych za remis dostaje się 1 pkt a za zwycięstwo 2 więc odrobienie 4,5 wymaga dwóch wygranych i remisu co najmniej...