A... jeszcze jedno.
szprotson napisał(a):

|
Livepark to nie tylko kamerzysta i dzwiękowy, to duzy sztab ludzi.
|
No tak. Ale Canal+ to tylko komentatorzy.

W Warszawie w sudio tylko wszystko z taśmy puszczają. nie dostarczają im ścieżki dzwiękowej w wersji "multi-track".
szprotson napisał(a):

|
Kończąc temat definitywnie - to nie ludzie z C+ ustawiają mikrofony czy tego chcesz czy nie.
|
Człowieku. Do ciebie nie dociera. Ty nawet nie masz pojęcia o tych sprawach.
Ja już zacząłem od sedna sprawy:
"Nie ma znaczenia gdzie jest mikrofon. Znaczenie ma to jak jest zmiksowany dzwięk z wielu mikrofonów".
Ale ty najpewniej nie wiesz, co to jest miksowanie. W skrócie: ustawianie głośności każdej ze ścieżek dzwiękowych pochodzących z różnych mikrofonów.
Tak więc jeden mikrofon możesz puścić głośniej w miksie, a inny ciszej.
I robisz to już w studio w Warszawie. A nie pokrętłem przy mikrkrofonie na murawie.

To po prostu podstawa w TV. Program TV musi dostać dzwięk "multitrack", tak, że potem można manipulowac dźwiękiem. To jest oczywiste, bo potem Canal+ używa tego samego materiału do skrótów itp.