Wyświetl pojedynczy post
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 26.09.2016, 06:46
Kocur napisał(a):Wyświetl post
20 lat temu plan był takie że z Wieczystej poleci przez Rondo Polsadu i Barei pod cmentarz.


Teraz jakiś mózg wymyślił żeby z Ronda Barei puścić wzdłuż Dobrego Pasterza a potem między tymi nowymi blokami DomBudu a potem wzdłuż Bohomolca do pętli.


Na zebraniu gość z ZIKITU mówił że tramwaj na dworzec pojedzie około 30-40 minut - super, bo obecnie 182, 482, 152, 129 jadę 20-25 min jak są korki
Pierwszy plan to był chyba jeszcze wcześniej, przedłużenie z Rakowickiego i ta koncepcja była chyba najsensowniejsza (rozwiązanie kwestii pętli-kuriozum w samym centrum miasta), ostatecznie chyba nic z tego z powodu gruntów/budowania kładki nad torami kolejowymi. Puszczenie trasy przez Bohomolca ma na celu "wyprostowanie" linii z Piastów/Mistrzejowic w stronę centrum, co w sumie jakiś sens ma. Szkoda tylko, że Prądnik na tym straci, bo trasa ledwo zahaczy o osiedle, a na tramwaj czeka już kilka dekad.

Gość z Zikitu twierdzi, że tramwaj stamtąd na dworzec ma jechać pół godziny? Chyba na Płaszów
Odpowiedz cytując