Wyświetl pojedynczy post
bódyń
Senior Member
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 11.09.2016, 20:56
pomeran napisał(a):Wyświetl post
Pytanie czysto teoretyczne do zorientowanych: gdyby Wisła wycofała siła z rozgrywek/oddała wszystkie mecze walkowerem to zaczynamy od 1 czy 4 ligi ? Wiadomo, udzielają mi się negatywne emocje, ale oni kompromitują ten klub. Hańbią. Chyba nie chcemy zanotować rekordu 36 porażek z rzędu. Skoro TS nie ma kasy to bez sensu kopać sie z koniem. Bez realnych wzmocnień spadniemy. I to w stylu uwłaczającym dla takiego klubu jakim jest Wisła
Przy oddaniu 3 lub wiecej meczy walkowerem druzyna spada o 2 klasy czyli II liga

Mówi o tym regulamin
Art. 13
13.1. Klub, który przed rozpoczęciem lub w czasie trwania Rozgrywek Ekstraklasy zrezygnuje z
dalszego uczestnictwa, zostanie przesunięty w następnym cyklu rozgrywek o dwie klasy niżej.
13.2. Klub, który w trakcie Rozgrywek Ekstraklasy nie rozegra z własnej winy trzech
wyznaczonych meczów, zostaje sklasyfikowany na ostatnim miejscu w tabeli odpowiednio po
rundzie zasadniczej i/lub rundzie finałowej, automatycznie wyeliminowany z Rozgrywek
Ekstraklasy i niezależnie od sankcji finansowych, zdegradowany o dwie klasy niżej, bez względu na liczbę zdobytych punktów. Powyższe zdanie stosuje się również w przypadku zawieszenia
licencji prawomocną decyzją właściwego organu PZPN.
Ostatnio edytowane przez bódyń : 11.09.2016 o godz. 21:03.
Odpowiedz cytując