rav napisał(a):

Nic mnie tak nie irytuje, jak ciągłe oglądanie się na "właściciela" czy "sponsora".
Do cholery, to MY KIBICE jesteśmy najważniejszym sponsorem klubu.
Gdy jesteśmy MY, gdy kupujemy bilety, ewentualnie gadżety w sklepiku klubowym, ewentualnie nabijamy oglądalność Canal+ wtedy:
- zapełniamy budżet,
- skłaniamy ewentualnego sponsora do wykupienia reklamy.
Tak ciężko to zrozumieć?
Wyobraźcie sobie (kwoty trochę zmyślam), że w budżecie w związku z odejściem TF brakuje 5 mln zł.
No to "wystarczy", że 12,5 tys. ludzi (tyle wzięło udział w akcji Wisła to nasza historia) zrzuciło się po kwocie 400 zł za rok. 10 miesięcy, w których trwa sezon po 40 zł.
Oczywiście, ktoś przypomni, że na muzeum nie chciało się kliknąć więcej niż 4000 ludzi i to jest prawda. Ale z drugiej strony akcja Fans4Club pokazała, że jest potencjał. Obudźmy go wreszcie! A potem wymagajmy znalezienia sponsora.
|
Kibice pieniądze mają ale jeżeli Właściciel nie stworzy warunków do wydawania ich w sposób korzystny dla kibica ("coś za coś" - "pozytywne wrażenia za bilet") to kibic będzie kasę wydawał na coś innego.
Kluby działające w ekstraklasie powinny za plan nr 1 zbudowanie sklepu z prawdziwego zdarzenia z towarami które będą kibicowi potrzebne. Każdy towar u znajomego (podstawą handlu jest zazdrość sąsiada- jeżeli on ma to ja też chce) napędza kolejnego ale jeżeli klub nie działać w tym kierunku to traci.
Mylące jest nie raz przekonanie że jeżeli ktoś biedny to nie może być właścicielem. Jeżeli zamiast pieniędzy włoży czas i zaangażowanie to pieniądze prędzej czy później się znajdą.
Kiedyś w Wiśle grali reprezentanci Polski, kiedyś Reprezentacja Polski opierała się na zawodnikach Wisły, a teraz ? Teraz nastały czasy, że Reprezentacja opiera się na cudzoziemcach, a Wisła na piątym sorcie europejskim ...
-
1906 poparcia ikon Wisły Kraków S.A.
Arek Głowacki za 10 lat wspaniałych występów, z czego za 299 występy
Tomasz Frankowski za 253 występy / 156 bramek
Paweł Brożek za 246/ 110 bramek
Marcin Baszczyński za 9 lat na R22 i 334 występy