Merkury napisał(a):

|
Towarzystwo Sportowe Wisła NIE może być (jedynym) właścicielem Spółki Akcyjnej, jak również analogicznie Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Jeżeli statuty tych dwóch podmiotów nie wskazują na możliwość prowadzenia działalności gospodarczej nabycie akcji w ogóle jest wyłączone.
|
1. Z czego by to miało wynikać? Podaj przepis, bo ciekawy jestem. Podmioty, które nie prowadzą działalności mogą przecież swobodnie rozporządzać swoim majątkiem, nabywać aktywa itd.
2. Zarówno TS, jak i SKWK zgłosiły możliwość prowadzenia działalności w sądzie, co pojąłbyś poświęcając sprawie 30 sek. w wyszukiwarce KRS. Ergo najpewniej statuty przewidują taką możliwość. A do tego podmioty te prowadzą tę działalność w praktyce, co też nie jest chyba trudne do odgadnięcia.