|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline
|
|
Oświadczenie TeleFonika:
Cytat:
Grupa Tele – Fonika spłaca 4 miliony złotych długu i sprzedaje Klub
Przed podpisaniem umowy ze spółką Projekt – Gmina.PL, Grupa Tele - Fonika zmniejszyła wymagalne zadłużenie zewnętrzne Klubu Wisła Kraków o 4 mln złotych do poziomu 10,8 mln złotych, w tym zadłużenie sporne w kwocie 3,6 mln. Informacja taka znalazła się zarówno w bilansie zamknięcia sprzedającego, jak i w bilansie otwarcia kupującego podpisanego przez obie strony. Dodatkowo do dokumentacji dołączone były dane na temat przepływów pieniężnych, które bilansowały się na koniec roku, pozwalając działać klubowi z bieżących wpływów, bez finansowego wsparcia od obiecanych sponsorów, głównie dzięki środkom ze sprzedaży dwóch piłkarzy.
Poza tym całkowicie zrestrukturyzowane zostało zadłużenie wewnętrzne Klubu wobec Grupy Tele - Fonika.
To w żaden sposób nie oznacza, że przekazaliśmy jakiekolwiek środki pieniężne p. Meresińskiemu lub, że zostawiliśmy 4 mln złotych na rachunku bankowym Klubu Wisła Kraków. Wszelkie tego typu informacje są zwykłymi spekulacjami niepopartymi faktami.
Reasumując Grupa Tele - Fonika odchodząc z Klubu zadbała, aby środki, jakimi dysponował Klub, w czasie, kiedy Grupa Tele - Fonika była Właścicielem, zostały wydatkowane na zmniejszenie zadłużenia, przede wszystkim wobec pracowników i piłkarzy.
Pomimo występowania zobowiązań przeterminowanych, Klub Wisła Kraków w dniu sprzedaży miał płynność finansową. Nie posiada też żadnych długów wobec Grupy Tele-Fonika.
Wynagrodzenia „na 23 lipca” – dotyczące czerwca
Grupa Tele - Fonika – dopilnowała, aby Klub Wisła Kraków SA wywiązał się z wypłaty wynagrodzeń za czerwiec. Do uregulowania przez nowego właściciela pozostały premie z tytułu zdobytych punktów za okres styczeń-czerwiec 2016, wynagrodzenie za czerwiec dla 2 nowych zawodników (nie zostali z winy Klubu umieszczeni na czas na liście płac) oraz wynagrodzenie za czerwiec dla usługodawców sztabu sportowo-szkoleniowego.
Wynagrodzenia za lipiec – płatne w sierpniu
W sposób oczywisty Grupy Tele-Fonika nie mam już kontroli nad dokonywaniem płatności po przejęciu akcji przez nowego Inwestora, w tym płatności za lipiec, regulowanych w sierpniu. Jest to już obowiązek nowego Właściciela.
200 milionów złotych Grupy Tele – Fonika
Przez 19 lat sponsorowania Klubu przekazaliśmy na jego działalność znacznie ponad 200 mln złotych, czyli blisko 1 mln złotych miesięcznie.
Przez wspomniane 19 lat Klub Wisła Kraków nie wygenerował nigdy dywidendy dla Grupy Tele - Fonika – wszelkie premie za występy sportowe i transfery zawodników zostawały w Klubie i były przeznaczane na jego utrzymanie i rozwój.
Odpowiedzialność za całą Grupę Tele – Fonika, brak wsparcia z zewnątrz i ujawnione już w przeszłości w mediach nasze zobowiązania wobec banków zdecydowały o zakończeniu ponad 19-letniej pięknej historii w dziejach Klubu. Zaznaczyć również należy, że i tak ten okres został wydłużony bardziej niż wymagały tego banki. Zdecydowanie i jednoznacznie informujemy, że dotychczasowa formuła wspierania Klubu przez Grupę Tele - Fonika wyczerpała się ostatecznie.
Mamy nadzieję, iż atmosfera wytworzona aktualnie wokół Klubu (między innymi przez negatywne przekazy prasowe) nie zniechęci nowych sponsorów do wspierania Klubu Wisła Kraków.
Ostatnie publikacje prasowe obciążające Grupę Tele-Fonika za zaistniałe zdarzenia są całkowicie nieuprawnione. Jako podmiot działający legalnie na rynku nie mieliśmy żadnych możliwości ustalenia okoliczności, o których dzisiaj donoszą media. Opisane wyżej dokumenty urzędowe jednoznacznie wskazują na inne okoliczności niż te przedstawiane przez dziennikarzy, a my sami nie mamy dostępu do śledztw prowadzonych przez prokuratury, a przez to nie posiadamy możliwości sprawdzenia, czy ktoś w nich figuruje, czy też nie. Śledztwa takie są tajne.
|
|
|