|
Widząc opinie niektórych, szczególnie na shoutboxie, jak to klub pod znaku nauki jazdy nam odjedzie proponuję trochę lodu. Aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że w najbliższym czasie może być tak, że odjedzie nam, ale Puszcza Niepołomice, a niektórzy na wyjazdowy mecz do Węgrzc będą mieć bliżej niż na spotkanie domowe z Wiślanką Grabie.
Skoro nam już dawno odjechali, to może odjadą... Zasadniczo, to nawet nie wiadomo komu. W to miejsce można dać dowolny polski klub. Jaka nasza liga jest, każdy widzi. Mając wolne 30 minut pokusiłem się o małe zestawienie.
Artmedia Petrzalka
Uczestnik LM w sezonie 2005/06
2005/06 2 miejsce
2006/07 2 miejsce
2007/08 1 miejsce
2009/10 spadek do 2 ligi
2011/12 spadek do 3 ligi
2014 spadek z powodów problemów finansowych do 5 ligi
Obecny sezon zaczną w 4 lidze.
Węgierski Debreczyn
Uczestnik LM w sezonie 2009/10
W sezonie 2009/10 Obrona tytułu. 62 punkty drugie miejsce Videoton z 61 punktami.
2010/11 Wygrana z Levadią w dwumeczu 4-3 i odpadnięcie z Basel.
w lidze 5 miejsce. 46 punktów
2011/12 pierwsze miejsce 74 punkty
2012/13 szoste miejsce 46 punktów odpadli z BATE
2013/14 1 miesjce 62 punkty
2014/15 4 miejsce 54 punkty, odpadli z BATE
2015/16 3 miejsce 53 punkty
MSK Żilina
Uczestnik LM w sezonie 2010/11 (w ramach uzupełnienia stosunek bramek w grupie 3-19)
Cofając się do sezonu 2001/02 i kończąc na 2009/10 klub ten zajmował odpowiednio pozycję:
1 1 2 4 1 2 2 1.
2010/11 3 miejsce 54 punkty
2011/12 1 miejsce 67 punkty warto zaznaczyć odpadniecie z Ligi Europy z Islandczykami z Knattspyrnufélag Reykjavíkur
2012/13 7 miejsce 42 punkty odpadli z Shmona z Izraelu
2013/14 9 miejsce 40 punktów
2014/15 2 miejsce 69 punktów
2015/16 5 miejsce 48 punktów
Rumuńskie CFR Cluj
Dwukrotny awans do LM 2008/09 oraz 2012/13
Zaczynając od sezonu 2008/09 kończąc na 2015/16 miejsca:
4 1 10 1 9 5 3 10
FC Unirea Urziceni
LM w 2009/10 roku
Kaska wpadła i już w 2010 był problem i tak "rumuńska Chelsea" wylądowała w 5 lidze
ASC Oțelul Galați
sezon 2011/12 to obecność w LM
ten sezon skończyli na miejscu 6 kolejny 11 i 2013/14 na 10
Aktualnie kopią się po czole w Liga 2/Serie 1 bez żadnych perspektyw na lepszą przyszłość.
Ani Maccabi Haifa, które uzyskało awans w sezonie 2009/10 ani Hapoel Tel-Aviv za 2010/11 nie potrafiły zdominować ligi izraelskiej. Nie wypominając o FC Zurich, które miało szanse grać w LM w sezonie 2009/10. Dla niezorientowanych, klub ten również spotkała degradacja (sportowa).
Jedyne co tak na szybko znalazłem z ostatnich lat, to APOEL, o którym można powiedzieć, że zyskał dzięki LM. W sezonie 2009/10 zakwalifikował się do LM później powtórzył wyczyn w 2011/12 i z wyjątkiem sezonu 2012/13 gra w rozgrywkach grupowych europejskich pucharów zdobywając przy tym 2 wicemistrzostwa i 5 mistrzostw kraju.
Przechodząc do meritum, na szybko zebrałem kluby, które w ostatnich latach odstawały dość mocno swoją "elitarnością" od całej śmietanki LM, a które zakwalifikowały się do fazy grupowej. Czy z klubem z Łazienkowskiej jest podobnie? Uważam, że tak.
Czy można dostrzec, że uczestnicy fazy grupowej LM stali się hegemonami w swoich ligach? Nie, może poza APOELem, lecz nie jest to taka przepaść, jaką niektórzy wróżą. Co więcej, niektóre z tych klubów praktycznie przestały istnieć...
Niemniej jednak zostało jeszcze minimum 90 minut spotkania rewanżowego. To klub przyodziany w barwy czerwono-biało-zielone musi, Dundalk, tylko może. Myślę, że to jest główny atut mistrza Irlandii. Jeden z niewielu... A może i nawet jedyny, po obejrzeniu dzisiejszego spotkania. Nie takie hece widziała już piłka nożna.
|