Wyświetl pojedynczy post
pete29
Member
 
Od: 11.2005
Skąd: Wroclaw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2275
Stary 12.08.2016, 15:00
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
To z innej beczki czy TS nie może wnieść o unieważnienie jako podmiot mający prawo pierwokupu?
To jest dla mnie najdziwniejsze.

Na przykładzie naszej transakcji prawo pierwokupu powinnoś być realizowane w następujący sposób :


TF ustala z JM warunki transakcji ( cena i warunki płatności )
TF zwraca się do TS z zapytaniem czy na takich warunkach chce nabyć akcje Wisły
W przypadku odpowiedzi negatywnej TS ( bądź jej braku ) TF sprzedaje akcje klubu JM


Natomiast w wywiadzie LM-M stwierdził , ze kilkanaście dni przed transakcją TS zrezygowało z prawa pierwokupu a całe negocjacje TF z JM trwały 6 dni.


Może to nie było prawo pierwokupu ale prawo odkupu z czego TS zrezygnowało