Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 24.07.2016, 13:17
Pierwsze cioty za płoty. Tak zawsze zaczynam podsumowanie dwóch pierwszych rund kwalifikacji.
To chyba najgorszy start polskich klubów w pucharach w ostatnich latach. Dlaczego ? Proponuje rzut oka na poniższe zestawienie – ranking krajowy



Powyższe zestawienie ukazuje sytuacje krajów, które zajmują miejsca od 15 do 28. Wśród kilku kolumn jakie ma ta tabela jest kolumna „"Punkty zdobywane w bieżącym sezonie". Kto osiągnął najgorszy wynik ? Niestety Polska… Nie uwzględniam Rumunii, ponieważ rumuńskie kluby poza jednym, który rozegrał tylko jeden dwumecz w ogóle nie zaczęły rozgrywek i stąd tak niski wynik.

Innym zestawieniem, które potwierdza kiepski start jest zestawienie ukazujące jak zmienił się dystans Polski do innych miejsc w stosunku do sytuacji sprzed rozpoczęcia rozgrywek



Przede wszystkim Polska spadła z miejsca 21 na 22. Na czerwono zaznaczyłem dystans do krajów, które „gonimy” gdy przekracza on 2,000 punktu, na niebiesko zaznaczyłem dystans gdy Polskę od jakiegoś kraju, który goni Polskę dzieli więcej niż 2,000.

Chciałem jeszcze na jedno zwrócić uwagę. Gdyby o wyniku decydowała zasada „rozstawiony czyli ten który jest silniejszy wg rankingu wygrywa a nierozstawiony przegrywa” to sytuacja wyglądałaby tak jak na poniższym zestawieniu :



Jak widzicie :
• Polska miałaby po II rundzie kwalifikacji 1,500 punktu czyli o połowę więcej niż zdobyła
• Cracovia powinna była awansować a nie odpaść ze słabeuszem
• Ale… Zagłębie nie grałoby w III rundzie a gra nadal i to jako rozstawione, które zgodnie z zasadą rozstawiony jako silniejszy wygrywa z nierozstawionym powinno awansować do IV rundy !

Podsumowując nie wykorzystaliśmy wszystkich możliwości do zdobycia punktów do rankingu, Cracovia dała plamę na maxa i ostatecznie mamy 1,000 zamiast 1,500 ale mamy dwa zespoły w III rundzie kwalifikacji a nie jeden i oba na dodatek grają z zespołami, które w tej rundzie były losowane jako nierozstawione.

Co do rankingu klubowego. Tylko dla porządku wkleję zestawienie ukazujące zmiany. Niestety jak wiecie nie ma w nim Wisły. Jeśli Wisła będzie startować w pucharach będzie losowana z liczbą punktów równą jednej piątej punktów Polski w rankingu krajowym. Niestety jak widzicie taka liczba punktów póki co powoduje spadek „Polski” jednak to normalne w pierwszych rundach kwalifikacji kiedy to nowe kluby dzięki pojawieniu się w rankingu wraz z gwarantowanymi punktami pocieszenia spychają tych, którzy tych punktów pocieszenia nie mają.

Poniżej wspomniane zestawienie.