Projekt Pis o podwyżkach został wycofany.I dobrze.
Jest uchwala w sprawie ludobójstwa na Wołyniu:
W Sejmie trwa burzliwa debata nad projektem uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej. Klub PiS zaapelował, by jasno zapisać w niej, że zbrodnia ta była ludobójstwem. - Dla Polaków była ona szczególnie bolesnym doświadczeniem, bo dokonanym przez ukraińskich sąsiadów - argumentował Michał Dworczyk, poseł PiS. Z kolei Mariusz Święcicki, poseł PO zaznaczył, że uchwały ws. rzezi wołyńskiej nie wolno rozpatrywać bez kontekstu.
http://fakty.interia.pl/polska/news-...ia,nId,2239630
" Protasiewicz zwracał przy tym uwagę na problem związany z uchwałą o rzezi wołyńskiej.
Platforma stoczyła 3 lata temu bój, by nie używać słowa „ludobójstwo”. (…) By nie zaogniać relacji z budującym się państwem ukraińskim. Przewodniczący Schetyna zgadza się na ten zapis! Wynegocjował z PiS wszystko, na czym PiS-owi zależało!
— bulwersował się polityk."
http://wpolityce.pl/polityka/301517-...wala-o-wolyniu