FraMat napisał(a):

Ale tu nie ma elementu umorzenia długu. Tu jest po prostu zapłata wierzytelnościami za nową emisje akcji. Forma kompensaty. To nie jest ten casus.
Właśnie dla tego Wisła wyemitowała nowe akcje, a wszystkie nowe akcje objęła TF płacąc za to swoimi wierzytelnościami do Wisły (owym "długiem"), żeby nie było przychodu podatkowego w CIT.
Jedyny podatek jaki jest to PCC od podwyższenia kapitału (jeśli dobrze pamiętam 0,5% od wartości zwiększenia kapitału zakładowego czyli 0,5% od tych 64 mln PLN czyli nieco ponad 300 tysięcy PLN)