Panie i Panowie, drogi Zwitterze
Zwitter napisał(a):

|
Słyszałem, że można zagłosować nie będąc mieszkańcem Krakowa ale przy rejestracji konta na tej stronie chcą pesel i adres zamieszkania więc jak podam moje dane prawdziwe to czy będę mógł zagłosować i czy głos będzie ważny?
|
W przypadku wątpliwości co do reguł głosowania warto sięgnąć do jego regulaminu. Jest on dostępny na
https://budzet.dialoguj.pl/, dokładnie pod adresem
https://budzet.dialoguj.pl/uploads/s...ta_Krakowa.pdf (uchwala RMK nr XXXIV/566/15 wraz z załącznikiem).
Rozdział 5 (Głosowanie i obliczanie wyników), paragraf 17, punkt 2 załącznika stanowi, iż:
Cytat:
|
Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, który ukończył 16 lat.
|
W celu rozwiania wątpliwości, słownik pojęć zawarty w załączniku tłumaczy iż
Cytat:
|
Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa o mieszkańcach należy przez to rozumieć osoby zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Kraków
|
Mam nadzieję, że wyczerpuje to temat. Zamiast oddawać nieważne głosy, bądź szukać luk i głosować pod nieprawdziwymi adresami (i takie pomysły tu widziałem...), lepiej skupić się na reklamowaniu inicjatywy wśród znajomych czy współpracowników
Pozdrawiam,
amauri
P.S. Odniosę się jeszcze do kwestii projektu 93, który wyprzedza ICHWK. Organizatorzy się skrzyknęli, zrobili baner przy dziurawej drodze, założyli stronę o prostym adresie
http://kocmyrzowska.pl/ oraz reklamowali się i namawiali do głosowania na ogłoszeniach duszpasterskich i po Mszach w okolicznych parafiach. Przy takim zaangażowaniu w projekt, oraz realizowaniu potrzeb całego przekroju obywateli (a nie tylko kibiców), oglądanie pleców tego projektu nie powinno do końca dziwić.