|
Ja nie uważam żeby Mójta to była zła opcja. Owszem, ma 30 lat ale tak z 3 sezony jest w stanie pograć na dobrym poziomie. On i Szczepaniak to byli jedyni ciekawi piłkarze w Podbeskidziu. Co do wieku naszej kadry. Dla Arka to będzie ostatni sezon. Nie wiadomo co z Pawłem czy Rafałem Boguskim (mają kontrakty tylko na 1 rok). Tak że może się okazać że Mójta będzie najstarszy za rok w zespole.
Ja ten transfer rozumiem tak - mamy kasę na max 1-2 piłkarzy młodych a już ogranych (jak np. Wolski). Na resztę pozycji musimy szukać darmowych okazji. Mogą to być no name z Bałkanów, albo wyróżniający się piłkarze ekstraklasy/I ligi. Takim piłkarzem jest Mójta. Mogliby to być młodzi piłkarze z niższych lig - ale tu wiemy że czasem to loteria (sprawdzi się/nie sprawdzi) - a przede wszystkim tacy piłkarze potrzebują czasu. Mójta od razu wchodzi na boisko i gra. Zresztą pozyskanie Mójty nie wyklucza szukanie innych młodszych piłkarzy.
Jak wiadomo, od lat uważam że powinniśmy również stawiać na młodych piłkarzy (wychowanków, czy z niższych lig). Ale tu potrzebny jest lepszy scouting + cierpliwość.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|