Merkury napisał(a):

|
My potrzebujmy wzmocnień jakościowych a nie zastępowania jednego szrotu kolejnym jak to teraz dzieje się w większości wypadków z pozyskiwaniem przez Wisłę zawodników. Musimy sobie też powiedzieć szczerze, że tych których uznajemy za zawodników dobrych vel lokalne gwiazdy w europejskim futbolu nic nie znaczą, są uznawani za szrot. Ilu zawodników ery Cupiała zrobiło znaczące kariery na zachodzie 2-3 takich piłkarzy możemy wymienić ale i tak nie byli/nie są oni wiodącymi postaciami w swoich zespołach. Najlepszym przykładem na to, że tak są Wolski i Stilić, obaj poza Ekstraklasą niczego nie pokazali a u nas zrobiono albo próbowano zrobić gwiazdy europejskiego formatu. W warunkach polskich, przy obecnych nakładach właścicieli klubów nie ma jakichkolwiek możliwości zbudowania drużyny chociażby na miarę FC Basel etc.., w dalszym ciągu stoimy w miejscu jeśli chodzi o finanse a nawet można stwierdzić, że w niektórych przypadkach jest gorzej niż było. Ekstraklasa to ładne opakowanie medialne a w środku pusto. Po prostu żaden z właścicieli polskich klubów nie traktuje tego biznesu poważnie, wielka Legia zaraz przekona się ile znaczy przy pierwszej nadarzającej się konfrontacji z przeciętną europejską drużyną.
|
jakieś wnioski? Propozycje? No chyba, że mamy się położyć albo może wycofać z rozgrywek?
może zamiast pisania "oczywistych oczywistości" masz jakiś pomysł na zmianę tego o czym piszesz, nie wiem.... wiesz o jakimś sponsorze coś, jakaś kasa gdzieś? A może to Ty właśnie jesteś tym "kimś" ze Skotnik co przygarnął te 19 baniek i masz zamiar dorzucić się na te "wzmocnienia jakościowe", "europejskie nielokalne gwiazdy"?
eh...