FraMat napisał(a):

Zagramy trójką w obronie?
Bartosz - Guzmics - Sadlok
Popovic - Maczyński
Boguski - Wolski - Małecki
Ondrasek - Brożek
Popovic, Boguski, Małecki z większymi zadaniami defensywnymi?
Ciężko będzie, bo jedna próba z trójką w obronie nie wyglądała rewelacyjnie
|
Bardzo bym się zdziwił, gdyby do gry na 3 defensorów Wdowiec wystawił w 1 składzie Bartosza, gdyż jest to typowy boczny obrońca z inklinacjami do gry ofensywnej. Przy grze 3 obrońcami gra się stoperem i tzw. półlewym / półprawym obrońcą - Sadlok do tego pasuje, bo umie się ustawiać jako stoper, Bartosz - chyba jednak nie.
Także gdyby się okazało, że wychodzimy 3 w obronie, to raczej stawiam mimo wszystko na Kujawę / Żemłę, a nie Bartosza. Zastanawia mnie również jak Małecki / Boguski sprawdziliby się jako wachadłowi - bo przy grze 3-5-2 mieliby o wiele więcej zadań defensywnych niż jako skrzydłowi przy 4-4-2.
Ja mimo wszystko obstawiam klasyczne 4-4-2 ze względu na mus wystawienia Sadloka na stoperze i pauzę Jovicia. To są jedyni goście, którzy mogliby się sprawdzić jako wachadłowi. Boguś i Mały na wachadle gwarantują całkowite odsłonięcie bocznych rejonów boiska.
Imo wyjdziemy tak :
Bartosz - Żemło (Kujawa?) - Gumiś - Sadlok
Popović, Mączynski
Małecki, Wolski, Boguski
Ondrasek
A ja osobiście wolałbym wyjść tak :
Bartosz - Żemło (Kujawa?) - Gumiś - Sadlok
Popović lub Mączyński
Małecki, Wolski, Boguski
Ondrasek Brożek